Kako vratiti sjaj srebrnom priboru za jelo?
- Blistavi dom
- Savjeti za čišćenje
- Hitova: 11372
Posjedujete skupocjeno srebrno posuđe i pribor za jelo, a niste sigurni kako ga pravilno oprati i ulaštiti?
Strojnim pranjem posuđa ne uspijevate vratiti početni sjaj srebrnom posuđu?
Očistite i ispolirajte srebrni pribor za jelo namirnicama i opremom koje posjeduje svako domaćinstvo.
Neka Vam čišćenje bude lako i zabavno!
1. Obložite odabranu posudu aluminijskom folijom
2. Dodajte u posudu srebrni pribor, sol i kipuću vodu
3. Ostavite smjesu da djeluje desetak minuta, a zatim prebrišite pribor
4. Po potrebi ostavite pribor u posudi dulje vrijeme
SAVJET +: Na isti način možete osvježiti svoj srebrni nakit ✨
Dodatan način čišćenja srebrnarije uključuje sodu bikarbonu. Ovim sastojkom izbjegavate korištenje kemijskih sredstava koji narušavaju Vaše zdravlje i zahtijevaju povećanje troškova za domaćinstvo.
1. Zagrijte vodu u povećem loncu
2. Dodajte sodu bikarbonu
3. Stavite pribor u vodu da odstoji
4. Po potrebi četkicom za zube uklonite preostale nečistoće
Sjaj svom posuđu možete vratiti korištenjem octa i tople vode.
1. Pomiješajte vodu i ocat u jednoj posudi
2. Stavite pribor u tekućinu i pustite da odstoji
3. Prebrišite pribor spužvicom i krpom.
Ako je srebro lošije kvalitete, budite pažljivi da ga ne oštetite octom.
Nakon čišćenja bilo kojom od predloženih metoda, isperite svoj pribor, dobro ga osušite i ulaštite, nakon čega je spreman za korištenje.
Nadamo se da smo Vam pomogli današnjim savjetima, pratite nas i dalje!
✨✨✨
P.S. Ako trebate usluge profesionalnog servisa za čišćenje u Zadarskoj županiji, tu smo za Vas. Više o našim uslugama saznajte na našoj web stranici: www.blistavidom.hr!
Top 3 savjeta kako očistiti kuhalo za vodu!
- Blistavi dom
- Savjeti za čišćenje
- Hitova: 44213
Kuhalo za vodu zamijenilo je tradicionalno kuhanje vode za kavu ili čaj, a posjeduje ga gotovo svako domaćinstvo.
Vjerujemo da ste se dosad susreli s mrljama od kamenca koje nastaju nakon prokuhavanja vode.
U ovom Vam članku donosimo 3 načina uklanjanja nepoželjnih mrlja od kamenca.
A)
1. Ulijte kuhinjskog octa do razine kamenca u kuhalu
2. Prokuhajte pa izlijte ocat
3. Ulijte u kuhalo, pokuhajte, a zatim izlijte običnu vodu
4. Vaše je kuhalo spremno za upotrebu!
B)
1. Ulijte u kuhalo jednak omjer vode i octa
2. Ostavite sredstvo u kuhalu preko noći
3. Ujutro temeljito isperite kuhalo
4. Vaše je kuhalo spremno za upotrebu!
C)
Kuhalo možete oprati i postojećim sredstvima na tržištu. U drogerijama možete pronaći Denkmit sredstvo za čišćenje kuhala. Ovim ćete sredstvom brzo očistiti kuhalo, ali ono sadrži kemikalije stoga mu dajemo ocjenu 3 od 5.
✨✨✨
P.S. Ako trebate usluge profesionalnog servisa za čišćenje u Zadarskoj županiji, tu smo za Vas. Više o našim uslugama saznajte na našoj web stranici: www.blistavidom.hr!
Kako savršeno očistiti mikrovalnu pećnicu?
- Blistavi dom
- Savjeti za čišćenje
- Hitova: 14632
Izum mikrovalne pećnice promijenio je naše životne navike i omogućio nam tople obroke i kad za kuhanje nemamo vremena. A što se dogodi kad mikrovalnu pećnicu treba očistiti? Hoćete li pozvati u pomoć servis za čišćenje ili ćete sami proučiti kako treba očistiti mikrovalnu? U nastavku slijedi nekoliko vrijednih savjeta.
1. Očistite mikrovalnu pećnicu uz pomoć octa i vode
Dobri stari alkoholni ocat i voda saveznici su Blistavog doma, a od danas mogu biti i Vaši saveznici u čišćenju. Ako želite što bezbolnije očistiti mikrovalnu pećnicu, nadamo se da Vam je alkoholni ocat pri ruci. U posudu ulijte vode i dodajte octa. Ako ne želite da se kuhinjom šire, za neke izrazito neugodni, mirisi octa, dodajte u otopinu nekoliko kapi eteričnog ulja ili blagog deterdženta. Predlažemo da 5 minuta zagrijavate mikrovalnu pećnicu, a da nakon gašenja još 10 do 15 minuta ne otvarate vrata mikrovalne. Zatim pažljivo izvadite vruću posudu i prebrišite unutrašnjost mikrovalne.
2. Očistite mikrovalnu pećnicu uz pomoć svježeg limuna
Ako ne želite koristiti ocat ili Vam nije pri ruci, razrežite limun i iscijedite njegov sok u posudu s vodom. Najbolje bi bilo da koristite 2 šalice vode, više od toga Vam ne treba. Limun možete narezati na kriške ili polovice limuna ubaciti u vodu. Zagrijte mikrovalnu na 5 minuta i nakon toga pričekajte da tekućina odstoji i da se malo ohladi. Pažljivo izvadite vruću posudu s vodom i prebrišite nečistoće.
3. Očistite mikrovalnu pećnicu uz pomoć svježih namirnica i sode bikarbone
Upravo sad kad ste htjeli isprobati savjete, shvatili ste da nemate ni limuna ni octa u kući. Naš alarm još uvijek nije upaljen. Navikli smo se da uvijek treba pronaći dodatno rješenje u nedostatku sredstava ili vremena. Promotrite svoju zdjelu s voćem, možda tamo ugledate naranču ili zaostalu polovicu limete koju ste koristili za pripremu koktela. Izrežite agrum na kriške i stavite ga u vodu. Za uklanjanje neugodnih mirisa iz mikrovalne pećnice, uspite u vodu 2 žličice sode bikarbone. Ponovite postupak sa zagrijavanjem i pažljivim uklanjanjem posude, a zatim prebrišite preostale nečistoće. Primjećujete li već sad neutralan miris mikrovalne kakav dugo niste osjetili?
4. Očistite mikrovalnu pećnicu običnim deterdžentom
Ako baš ništa nemate u kući predlažemo da pohitate u obližnju trgovinu. Ako ne želite trošiti ili Vam se ne sviđaju prethodni savjeti, uvijek možete uzeti spužvicu i deterdžent za suđe. Lagano izribajte unutrašnjost mikrovalne pećnice, ali znajte da ćete se ipak malo i umoriti. Ne možemo garantirati ugodan miris unutar pećnice, ali isto tako svjesni smo da deterdženti za posuđe nisu potpuno prirodni. Pokušajte zagrijati posudu s vodom i nekoliko kapi deterdženta, možda se iznenadite.
5. Očistite mikrovalnu pećnicu sredstvom za pranje staklenih površina
Sredstvo za pranje stakla baš svi imamo u kući, a neki mikrovalnu pećnicu vole čistiti baš ovako: našpricati masne i onečišćene površine (bit će dovoljno desetak špriceva), umetanje posude s vodom i zagrijavanje. Voda i sredstvo ponovno će odraditi posao, a na Vama je da sve pobrišete. Mi ne volimo koristiti ovo sredstvo za čišćenje, ali sredstva na bazi alkohola poprilično su blizu organskog čišćenja. Isprobajte i javite nam svoje dojmove.
Nadamo se da Vaša mikrovalna pećnica neće biti strašno prljava čak 5 puta pa nećete morati isprobati svaki naš savjet.
Javite nam koji ste recept isprobali, a rado ćemo objaviti neki iz Vaše tvornice čišćenja :)
✨✨✨
P.S. Ako trebate usluge profesionalnog servisa za čišćenje u Zadarskoj županiji, tu smo za Vas. Više o našim uslugama saznajte na našoj web stranici: www.blistavidom.hr!
Kako očistiti aparat za kavu u 10 koraka?
- Blistavi dom
- Savjeti za čišćenje
- Hitova: 13614
Kavoljupcima i vlasnicima kuća za odmor čišćenje aparata za kavu važna je tema. U današnjem blogu donosimo način čišćenja aparata za kavu kako bi Vaši ukućani i gosti uživali u ugodnim mirisima opojne kave. Prije kuhanja iduće šalice kave, pročitajte naših 10 koraka do čistog aparata za kavu!
Najčešći članci o aparatu za kavu, savjetuju Vas gdje kupiti željeni aparat. Pobliže Vam opisuju vrstu kave i okuse koje možete pripravljati u svom domu.
Za istinske kavoljupce nema bolje stvari od ispijanja tople šalice kave u vlastitom domu.
Ujutro, prije posla, na poslu, iza ručka, prije večere, nakon rada, prije kućanskih obaveza...kava ne bira ni vrijeme ni mjesto. Odgovara u bilo koje doba dana jer nam stavlja i vraća osmijeh na lice.
U Blistavom domu najveću prednost dajemo kavi s partnerom/icom ili prijateljima, ali naravno u blistavo čistom domu ili ugostiteljskom objektu.
Ulaganje u aparat za kavu iziskuje znatna novčana sredstva. Za očekivati je da što ste veći ljubitelj kave da ćete i više novca izdvojiti za kupovinu ovog za vas neprocjenjivog aparata.
Za potrebe članka, razlikovat ćemo dvije skupine ljudi.
1. Istinski kavoljupci koji za vlastita nepca biraju najfinije kapsule ili filter kavu, sve ovisno o vlastitim željama. Aparat za kavu istražuju danima i tjednima, promišljeno čekaju akcije i prekidaju započete štednje. Ne žale niti kune za ovakvu investiciju, čiste, paze i maze svoj voljeni aparat za kavu.
2. U drugoj skupini ljudi su oni koji kavu ne vole baš toliko, ali su prisiljeni nabaviti aparat za potrebe svog apartmana ili kuće za odmor. Kavu popiju bilo kakvu i preskoče je kad nemaju vremena ili želju za njom. Ipak, aparat kupe pa ga čiste i paze kako bi očuvali njegov vijek i otklonili troškove nabave novog.
Što je zajedničko osobi jedan i osobi dva? Svi koji se odluče kupiti aparat za kavu bez obzira na motive, isti aparat redovito čiste i održavaju.
Sigurno Vas zanima kako čistiti aparat za kavu? Pročitajte u nastavku.
ČIŠĆENJE APARATA ZA KAVU
1. Isključite aparat za kavu iz struje
2. Odvojite sve pomične dijelove uređaja (spremnik za vodu, spremnik za kavu, posudu za odlaganje otpada, prostor u koji se slijeva voda, stalak za šalicu)
3. Bacite u smeće ostatke kave ili kapsula koje ste koristili
4. Isperite posude pod mlazom vruće vode da uklonite ostatke kave
5. Napunite posudu s vodom iznad razine kamenca koji se nakupio
6. Ulijte u spremnik bijelog octa
7. Kuhajte nekoliko kava ali samo s čistom vodom
8. Odaberite program dulje kave kako biste što prije pročistili i spremnik i cijeli sustav dovoda tekućine
9. Nakon što se voda razbistri, izlijte vodu iz spremnika i operite pod mlazom vode
10. Ulaštite aparat sa svih strana i pripremite si zasluženu kavu
Ovaj postupka možete isprintati i zalijepiti u kuhinji kako bi se i drugi članovi Vašeg kućanstva sjetili ponekad osvježiti aparat.
Jako je važno očistiti aparat od kamenca kako biste u potpunosti uživali u okusu kave.
Ako se radi o Vašim jedinicama za najam, čistačicama dajte ove upute kako bi znale postupati s vrijednom opremom.
Ma zapravo, pozovite u pomoć servis za čišćenje Blistavi dom i uživajte u svojoj kavi!
✨✨✨
P.S. Ako trebate usluge profesionalnog servisa za čišćenje u Zadarskoj županiji, tu smo za Vas. Više o našim uslugama saznajte na našoj web stranici: www.blistavidom.hr!
Top 4 načina za čišćenje zagorene tave!
- Blistavi dom
- Savjeti za čišćenje
- Hitova: 11803
Servis za čišćenje Blistavi dom Zadar u današnjem Vam blogu donosi 4 savjeta za čišćenje tave. Zagorena tava s tvrdokornom masnoćom noćna je mora za svakog kuhara. Kako očistiti tavu u nekoliko minuta? Koja sredstva za čišćenje koristiti da bi Vaša tava ponovno zablistala? Saznajte u nastavku.
"Kako ću sad očistiti tavu pa pogledaj što sam napravila?!" Česta je ovo rečenica u hrvatskim domovima nakon što ručak ili večera pođu po zlu.
Malo se pogleda serija ili vijesti, a kuća odjednom poprimi neugodne mirisne paljevine.
Kad shvatite da se radi o Vašem sljedećem obroku, hvata Vas panika i brže bolje uklanjate tavu s vatre.
Odmah uočavate da je šteta već nastala i da Vam ne gine provođenje dragocjenog vremena pored sudopera.
Hvata nas jeza od pomisli kako stružete po dnu tave i gubite svoje živce.
Servis za čišćenje Blistavi dom ponovno je tu za Vas.
Ne želimo da budete nesretni i da zbog ovakvih poteškoća prestanete kuhati.
Ponudit ćemo Vam nekoliko brzih savjeta za čišćenje zagorene tave.
1. Čišćenje sodom bikarbonom i deterđentom
U zagorenu tavu ili lonac uspite dovoljnu količinu sode bikarbone da prekrije dno. Dodajte deterdženta i ulijte tople vode. Poželjno bi bilo da se ulije kipuća ili jako vruća voda. Preporučamo da na barem 10 minuta odete i obavite neke druge obaveze u kućanstvu. Ostavite tavu ili lonac da se natapa i da nakupljena zagorena masnoća polako popusti.
Nakon što je otopina odstajala, spužvicom očistite površinu i isperite u deterdžentu. Svakako nam javite rezultate!
2. Čišćenje pastom za zube
Zagoreno dno tave premažite pastom za zubom i pustite da malo odstoji. Laganim kružnim pokretima razmažite pastu za zube po cijeloj površini tave. Možete tavu premazati i izvana ako je njezino dno također zagorjelo. Primijetit ćete na spužvi i boji pjene da se masnoća već počela otapati. Zatim tavu stavite ispod toplog mlaza vode i nastavite s trljanjem dok se ne otopi i posljednja naslaga masnoće. Tavu isperite do kraja i uživajte nakon petominutnog čišćenja.
3. Čišćenje uz pomoć spužvice i kuhinjske soli
Ako ne želite koristiti preabrazivna sredstva prilikom čišćenja zagorene tave, poslužite se dobrim starim kuhinjskim trikovima. Ako nemate pristup najboljim sredstvima za čišćenje, sigurno ćete u kući pronaći zalutali limun i dovoljnu količinu soli.
Ovog puta ne morate štedjeti na unosu soli :P. Uspite sol na dno posude da dovoljno prekrije masnoću. Limun rasijecite na pola i jednu polovicu pohranite u hladnjak. S preostalim dijelom premažite tavu i trljajte sol. Kombinacija ovih dviju namirnica urodit će plodom, a Vi ćete uskoro ponovno kuhati!
4. Arf i abrazivna spužva
Ako ste klasični tip koji nabavi baš sve za čišćenje u kućanstvu, preporučit ćemo Arf sredstvo i abrazivnu spužvicu koju možete kupiti u većim trgovačkim lancima. Tekstura Arfa otapa masnoće, a cijena je uistinu zanemariva. Shvaćamo ako ne želite trošiti prehrambene namirnice za čišćenje pa Vam je bolje za čišćenje ipak koristiti klasična sredstva i opremu za čišćenje. Arf je naš dugogodišnji partner kojem vjerujemo, a uz pomoć ovakve spužvice, čišćenje će biti užitak.
✨✨✨
P.S. Ako trebate usluge profesionalnog servisa za čišćenje u Zadarskoj županiji, tu smo za Vas. Više o našim uslugama saznajte na našoj web stranici: www.blistavidom.hr!